BİLECİK SÖĞÜT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

#DirilişiçinEğitim
Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

      Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı 17 Ağustos 2018 Cuma günü saat 14.30’da Söğüt Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı.
      İlçe Kaymakamımız Sayın Murat ÖZTÜRK’ün başkanlık ettiği toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet YILDIRIM ve ilçe protokolü katıldı.
     Toplantı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bekir KEBELİ’nin geçen eğitim öğretim yılında kurumda açılmış olan kurslar hakkındaki sunumu ile başladı.  Kurslarda yapılan çalışmalar, kursiyerlerin durumu, diğer kamu kurumları ve özel sektörle birlikte açılan kursların tanıtımı yapıldı, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Halk Eğitim Merkezi bünyesinde halkımızın talep ettiği kursların açılmasına yönelik çalışmaların bu eğitim öğretim yılında da devam edilmesi yönünde kararlar alındı.

     Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN hanımefendi tarafından başlatılan ’Okuma Yazma Seferberliği’ ile Halk Eğitim Merkezi bünyesinde başlatılan okuma yazma kursları hakkında bilgi verildi, kursiyerler ve TÜİK verilerine göre Söğüt ilçemizin bulunduğu durum hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Bu yılda aynı azim ve kararlılıkla okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımıza ulaşılmasına devam edileceği ifade edildi.

       Toplantı , katılımcıların kurslara ilişkin talepleri ve değerlendirmelerinin alınmasının ardından sona erdi. 

Kayhan Mahallesi Ertuğrulgazi Caddesi Hükümet Konağı 3.Kat 11600 Söğüt / BİLECİK - 0228 361 3597

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.