BİLECİK SÖĞÜT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hz. Muhammed’in (SAV) Eğitim Anlayışı ve Metodu Semineri Düzenlendi

İlçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) kapsamında bir araya geldi.
Hz. Muhammed’in (SAV) Eğitim Anlayışı ve Metodu Semineri Düzenlendi

     Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) kapsamında Kasım ayı etkinliği olarak, ilçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine, Zümre Başkanı Yavuz Kurt tarafından Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) eğitim anlayışı, ilim öğrenmeye ve eğitime verdiği önem ile eğiti-öğretim metotları konularında bir seminer verildi.

     26 Kasım Pazartesi günü ilçemiz Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen seminere ilçemizdeki tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin katıldı. Seminerde Peygamber Efendimizin sahabe toplumunu nasıl oluşturduğu, genç sahabilerle özel olarak nasıl ilgilendiği, Suffe denilen bir okulun nasıl ve niçin teşekkül edildiği, kişiye ve soruna göre farklı metot uygulandığı ve bu metotların neler olduğu, çokluzeka kavramının Peygamberimizin eğitim metodunda nasıl uygulandığı örnekler verilerek anlatıldı.

     Öğretmenlerin etkin katılımı ve soru-cevaplarıyla, seminerin konusunun bizzat uygulamaya dönüştürüldüğü görüldü. Öğretmenlerimizin gerek öğretmenlik ve gerekse ebeveynlik hayatımızda Peygamberimizin eğitim anlayışının ve metotlarının uygulamaya geçirilmesi gerektiği vurgulanarak seminer sona erdi.

29-11-201829-11-201829-11-201829-11-2018

Kayhan Mahallesi Ertuğrulgazi Caddesi Hükümet Konağı 3.Kat 11600 Söğüt / BİLECİK - 0228 361 3597

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.