BİLECİK SÖĞÜT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kur’an-ı Kerim Öğretim Yöntem ve Teknikleri Semineri Düzenlendi

İlçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) kapsamında bir araya geldi.
Kur’an-ı Kerim Öğretim Yöntem ve Teknikleri Semineri Düzenlendi

     Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) kapsamında Aralık ayı etkinliği olarak, ilçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine, Küre Dursun Fakih Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Enis DÜNDAR tarafından Kur’an-ı Kerim öğretiminde verimlilik, Kur’an-ı Kerim öğretim yöntem ve teknikleri üzerine okumalar ve müzakereler konusunda bir seminer verildi.

     25 Aralık Salı günü ilçemiz Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleşen seminere ilçemizdeki tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri katıldı. Seminerde Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif Yılmaz’ın kaleme aldığı “Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Kullanılan Yöntem ve Teknikler” adlı kitabı müzakere ve sunum yöntemiyle incelenerek, kitaptan azami ölçüde istifade edilmeye çalışıldı. Kur’an-ı kerim derslerinde öğrencilere daha faydalı olmak için yöntem ve teknikler istişare edildi.

     Öğretmenlerin etkin katılımı ve soru-cevaplarıyla, seminerin konusunun bizzat uygulamaya dönüşeceği görüldü. Farklı yöntem ve teknikleri öğrenme fırsatı bulan öğretmenlerimiz seminerden memnun ayrıldı.

27-12-201827-12-201827-12-201827-12-201827-12-2018

Kayhan Mahallesi Ertuğrulgazi Caddesi Hükümet Konağı 3.Kat 11600 Söğüt / BİLECİK - 0228 361 3597

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.